Reklama

Kierowcy "na podwójnym gazie" stracili prawo jazdy

22/10/2019 11:22
Coraz więcej pijanych kierowców wsiadających za kierownicę łapią policjanci. Na początku października zatrzymano 3 osoby pod wpływem napojów wyskokowych. Mieli ponad promil alkoholu w wydychanym powietrzu. W pierwszy dzień października, funkcjonariusze wołowskiego Ogniwa Ruchu Drogowego zatrzymali kierowcę BMW. Mężczyzna jechał rano po dolnobrzeskich drogach mając ponad promil alkoholu w wydychanym powietrzu. Dwa dni później zatrzymali 45-letniego motorowerzystę, którego tor jazdy wzbudził u policjantów podejrzenia. Alkomat wykazał prawie 2  promile. Z kolei 7 października, w Wołowie drogówka zatrzymała do kontroli kierowcę Audi. Mężczyzna wydmuchał ponad promil alkoholu. - Kierowcy odpowiedzą teraz za kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu, dodatkowo ich środki transportu zostały odholowane na parking strzeżony na koszt właścicieli. Pożegnali się także z prawem jazdy - komentuje sierż. szt. Marzena Pawlik z KPP w Wołowie. Policjanci przypominają, że nietrzeźwi kierujący stanowią zagrożenia zarówno dla siebie jak i innych uczestników ruchu drogowego. Kierowanie pojazdami w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem zagrożonym karą pozbawienia wolności do 2 lat, wysokimi grzywnami oraz nawet dożywotnim zakazem prowadzenia pojazdów.
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo kuriergmin.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości