Reklama

Kolejne zmiany w PCM Wołów. Laboratorium przechodzi w ręce zewnętrznej firmy

16/09/2025 14:14

Powiatowe Centrum Medyczne w Wołowie ogłosiło konkurs ofert na zlecenie usług laboratoryjnych firmie zewnętrznej. To kolejny krok w procesie zmian, które mają poprawić jakość obsługi pacjentów i zoptymalizować koszty funkcjonowania placówki.

Decyzja, jak podkreśla zarząd PCM, wynika z potrzeby zwiększenia dostępności badań i dostosowania usług do oczekiwań pacjentów. Wśród głównych argumentów pojawia się m.in. przeniesienie punktu pobrań na parter budynku – z osobnym wejściem i po remoncie. Ma to ułatwić dostęp osobom starszym, niepełnosprawnym czy rodzicom z dziećmi.

Nowy operator laboratorium ma także wprowadzić elektroniczny system kolejkowy, który umożliwi sprawniejsze i bardziej komfortowe korzystanie z usług. Pacjenci zyskają również dostęp do wyników online – bez konieczności wizyt tylko po odbiór dokumentacji.

Reklama

– Partner zewnętrzny zapewni dostęp do nowoczesnego sprzętu i najwyższej jakości badań, a zakres diagnostyki pozostanie pełny – informuje PCM. Jak podkreślają przedstawiciele spółki, takie rozwiązania funkcjonują już w wielu dużych placówkach wojewódzkich i powiatowych, a także w przychodniach w powiecie wołowskim.

Istotnym argumentem są także finanse. PCM szacuje, że outsourcing laboratorium pozwoli na oszczędności przekraczające 1 mln zł rocznie. Środki te mają zostać przeznaczone na inne priorytetowe inwestycje w opiekę zdrowotną.

Reklama

„Wiemy, że każda zmiana niesie ze sobą pytania i obawy. Jesteśmy gotowi na dialog z pacjentami i chcemy o wszystkim rozmawiać otwarcie” – zapewnia zarząd PCM.

Placówka zapowiada, że na bieżąco będzie informować mieszkańców o kolejnych krokach związanych z wdrożeniem nowego systemu usług laboratoryjnych.

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo kuriergmin.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości