Reklama

Marszałek i członkowie zarządu województwa dolnośląskiego wybrani. Wśród nich radna z Wołowa.

22/05/2024 07:08

Radni Sejmiku Województwa Dolnośląskiego wybrali marszałka, wicemarszałków i członków zarządu. W skład nowego zarządu weszła nasza radna, która pochodzi z Wołowa. Gratulujemy!

Na II sesji Sejmiku Województwa Dolnośląskiego, którą odbyła się we wtorek 21 maja najważniejszym punktem obrad był wybór marszałka i członków zarządu województwa. Nowym marszałkiem został Paweł Gancarz (PSL), poparło go 28 radnych, a przeciw było 6.

Wybrano też nowy zarząd województwa dolnośląskiego. W jego skład wchodzą:

  • wicemarszałek Wojciech Bochnak (KO), były wójt gminy Kondratowice - 20 głosów za, 15 przeciw,
  • drugi wicemarszałek Michał Rado (Bezpartyjni Samorządowcy w klubie PSL), sołtys Bystrzycy w pow. oławskim i były radny tego organu) - 30 głosów za, 5 przeciw,
  • członek zarządu Jarosław Rabczenko (KO), były radny Legnicy - 20 głosów za, 15 przeciw,
  • członek zarządu Natalia Gołąb (Polska 2050), pochodzi z Wołowa, gdzie od lat pracuje w lokalnym samorządzie - 19 głosów za, 16 przeciw.

Wszystkim gratulujemy!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo kuriergmin.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości