Reklama

Męska strona krawiectwa: Wyjątkowe warsztaty w Multicentrum Zero Waste w Brzegu Dolnym

16/04/2026 19:29

Kto powiedział, że maszyna do szycia to domena wyłącznie kobiet? Ostatnie wydarzenia w Multicentrum Zero Waste w Brzegu Dolnym skutecznie obalają ten stereotyp. Goszczono tam wyjątkową, dziewięcioosobową ekipę młodych mężczyzn, którzy udowodnili, że precyzja, cierpliwość i kreatywność nie mają płci.

Dla większości uczestników było to pierwsze w życiu spotkanie z maszyną do szycia. Choć początki bywają trudne, ta grupa zaskoczyła instruktorów niesamowitym tempem pracy i ogromnym skupieniem. Efekt? Warsztaty potoczyły się tak sprawnie, że udało się zrealizować znacznie więcej, niż pierwotnie planowano.

Od poduszki po stylową torbę

Pierwszym wyzwaniem było stworzenie własnej poduszki z gotowym haftem. Zadanie wbrew pozorom nie należało do najłatwiejszych – wykorzystano bowiem tkaniny tapicerskie. Są one trwałe i efektowne, ale wymagają dużej siły i wytrwałości, zwłaszcza podczas ręcznego zaszywania po wypełnieniu. Chłopaki poradzili sobie z tym wyzwaniem śpiewająco!

Reklama

Zapał był jednak tak duży, że grupa postanowiła pójść o krok dalej. W ramach „dogrywki” powstały:

  • Solidne torby z charakterem – fasonem nawiązujące do projektów, które niedawno tworzyły u nas dziewczyny.

  • Profesjonalne wykończenia – torby zostały wzmocnione nitami.

  • Obsługa praski kaletniczej – chłopaki opanowali to techniczne urządzenie w mgnieniu oka. 

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 16/04/2026 19:32
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo kuriergmin.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości