Komunikat w tej sprawie wydała wrocławska kuria.
– Oktawa Narodzenia Pańskiego ma w kalendarzu liturgicznym rangę święta (nie zaś uroczystości jak oktawa wielkanocna) i dlatego nie znosi obowiązku piątkowej wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych w Kościele w Polsce – czytamy w komunikacie. – J.E. Abp Metropolita Wrocławski Józef Kupny, podjął decyzję o udzieleniu dyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych na piątek 30 grudnia 2022 r.

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze