Reklama

Metropolita udzielił dyspensy wiernym

29/12/2022 13:56

Komunikat w tej sprawie wydała wrocławska kuria.

– Oktawa Narodzenia Pańskiego ma w kalendarzu liturgicznym rangę święta (nie zaś uroczystości jak oktawa wielkanocna) i dlatego nie znosi obowiązku piątkowej wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych w Kościele w Polsce – czytamy w komunikacie. – J.E. Abp Metropolita Wrocławski Józef Kupny, podjął decyzję o udzieleniu dyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych na piątek 30 grudnia 2022 r.

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo kuriergmin.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości