Reklama

Mobilne płuca stanęły przy wołowskim ratuszu [WIDEO]

29/11/2022 11:55

Do 12 grudnia jakość powietrza w Wołowie badać będą mobilne płuca. To kolejna odsłona akcji Polski Alarm Smogowy, Dolnośląski Alarm Smogowy.

14 listopada obchodzony był Dzień Czystego Powietrza. Tego dnia Polski Alarm Smogowy uruchomił czwartą już edycję swojej kampanii i wyruszył z mobilnymi płucami w Polskę. Postawiony billboard posiada wyświetlacz informujący o ilości pyłów PM10 w powietrzu.  Dwumetrowy model ludzkich płuc „oddycha” pochłaniając wszystkie zanieczyszczenia powietrza, które osiadają na białej materii pokrywającej instalację. Ta pokrywa się pyłem i – zależnie od poziomu zanieczyszczenia powietrza – przybiera grafitowy, a nawet czarny kolor.

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości