Trwa msza święta w intencji ks. Tadeusza Isakowicza -Zaleskiego w kościele pw. św Karola Boromeusza w Wołowie
Ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski zmarł 9 stycznia po wielomiesięcznej walce z nowotworem złośliwym. Uroczystości pożegnania duchownego trwają od środy i zostały rozpoczęte czuwaniem modlitewnym przy zmarłym w Kościele pw. św. Brata Alberta w Radwanowicach.
Pod koniec lat 80. pomagał zakładać Fundację im. Brata Alberta. Po przemianach ustrojowych stał się orędownikiem lustracji polskiego duchowieństwa. Ks. Isakowicz-Zaleski przez lata starał się o upamiętnienie ludobójstwa Polaków na Wołyniu dokonanego w latach 40. W ostatnich latach głośno krytykował władze kościelne za "grzech zaniechania" w kwestii walki z wykorzystywaniem nieletnich w Kościele.


Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Tak mało ludzi dla tak wielkiego człowieka. Smutne i przykre. Boże miej Go w swojej opiece.
Tak mało ludzi dla tak wielkiego człowieka. Smutne i przykre. Boże miej Go w swojej opiece.