Już za niecałe dwa tygodnie, 15 października nauczyciele zaczynają bezterminową akcję protestacyjną, polegającą na wykonywaniu tylko tych czynności, które są opisane w przepisach prawa oświatowego. O rozpoczęciu strajku poinformował w środę prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego Sławomir Broniarz.Bez wycieczek i zajęć pozalekcyjnych Strajkujący będą wykonywać tylko te czynności, które mieszczą się w 40-godzinnym wymiarze pracy nauczyciela. Sławomir Broniarz na konferencji prasowej wymienił m.in. wyjazdy na wycieczki szkolne, zielone szkoły, czy też prowadzenie kół zainteresowań i zajęć pozalekcyjnych, jako te zajęcia których nie będą wykonywać nauczyciele podczas strajku. Dlaczego strajkują? - Chcemy, by pensja zasadnicza nauczyciela dyplomowanego była równa przeciętnemu wynagrodzeniu w kraju, natomiast wynagrodzenia pozostałych stopni awansu zawodowego byłyby w odniesieniu procentowym do płacy nauczyciela dyplomowanego - wyjaśniał prezes ZNP. Przypomnijmy, że pierwszy w tym roku strajk w oświacie rozpoczął się 8 kwietnia. Trwał do 27 kwietnia, kiedy został zawieszony do września. A Wy co myślicie o tym sądzicie?
Komentarze