Reklama

Od wczoraj walczyli z gołoledzią. PGK Wołów: dziś odbiór odpadów odbędzie się zgodnie z planem

06/02/2026 09:07

Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Wołowie informuje, że jego pracownicy od wczoraj intensywnie pracują przy zwalczaniu skutków gołoledzi na terenie gminy Wołów. Ekipy działały do późnych godzin nocnych, docierając do kolejnych miejscowości, gdzie warunki na drogach były najtrudniejsze.

Jak przekazuje PGK, dziś od godziny 4:00 rano w teren wyjechały piaskarki, które posypywały drogi solą i piaskiem. Celem działań jest poprawa bezpieczeństwa kierowców i pieszych, mimo utrzymujących się trudnych warunków atmosferycznych.

Jednocześnie spółka uspokaja mieszkańców w sprawie wywozu śmieci. Odbiór odpadów ma się dziś odbyć, a pracownicy dołożą starań, aby odebrać zarówno odpady z rejonów zaplanowanych na wczoraj, jak i te przewidziane w harmonogramie na dziś, mimo zimowych utrudnień.

PGK Wołów prosi mieszkańców o zgłaszanie miejsc wymagających posypania do dyżurnego spółki tel. 661-426-722.

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo kuriergmin.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości