Reklama

PCM bez zmian i wyroku. Wspólnicy w sądzie

01/10/2024 15:39

Dziś w sądzie spotkali się właściciele PCM burmistrz Wołowa, Brzegu Dolnego starosta i prezes PCM. Chcą zmiany zarządcy sanacyjnego Jerzego Pałysa.

W Sądzie Rejonowym we Wrocławiu odbyła się bardzo ważna rozprawa dla Powiatowego Centrum Medycznego. Na niej uczestniczyli wspólnicy PCM czyli Jan Janas, Dariusz Chmura, Bartosz Granat oraz Ireneusz Fura. Wedle informacji podanych przez Bartosza Granata Zakład Ubezpieczeń Społecznych wniósł wniosek o umorzenie postępowania sanacyjnego i wniosku dłużnika o zmianę zarządcy.

- Zakład Ubezpieczeń Społecznych wniósł o umorzenie postępowania w związku z niepłaceniem składek przez poprzedni Zarząd i Zarządcę. Chodzi o kwotę ponad 9 milionów złotych. Dodatkowe 9 milionów Spółka zalega dla wierzycieli, których należności są ujawnione w spisie wierzytelności. Dziś podczas rozprawy przedstawiłem program restrukturyzacji oraz argumenty za zamianą zarządcy sądowego. Mieszkańcy już dokonali zmiany - burmistrza Brzegu Dolnego oraz Starosty wołowskiego - proszę zarządcę, który doprowadził spółkę do obecnego złego stanu, aby zastanowił się nad swoją rezygnacją. Obecni wspólnicy wysoko ocenili moja dotychczasową działalność i negatywnie oceniają pracę zarządcy sądowego, który aktywnie współpracował z byłymi włodarzami, Pawłem Pirkiem oraz Januszem Dziarskim. - informuje na swoim profilu Bartosz Granat, prezes PCM

Reklama

O sytuacji głośno było i pisaliśmy o niej już kilka miesięcy temu: https://kuriergmin.pl/artykul/czy-bedzie-wniosek-do/1264523
 

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 01/10/2024 16:13
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo kuriergmin.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości