Kolejny nietrzeźwi kierowcy zatrzymani Nasi policjanci eliminują z ruchu drogowego nietrzeźwych kierowców. W jeden z październikowych weekendów zatrzymali dwóch pijanych mężczyzn za kółkiem i jednego z zakazem prowadzenia pojazdów. Policjanci apelują o rozsądek! 13 października policjanci tzw. "drogówki" z Wołowa dwukrotnie uniemożliwili dalszą podróż nietrzeźwym kierującym. - W godzinach porannych na terenie Wołowa funkcjonariusze zauważyli pojazd marki Volkswagen, którego tor jazdy wzbudził podejrzenia. Przypuszczenia potwierdziło badanie na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. 38-letni kierujący prowadził pojazd mając ponad promil alkoholu - komentuje sierż. szt. Marzena Pawlik z KPP w Wołowie. Pojazd mężczyzny został odholowany na koszt właściciela na parking strzeżony, a kierowca usłyszał już zarzuty. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości odpowie teraz przed sądem. Kolejnego mężczyznę wołowscy funkcjonariusze zatrzymali kilka godzin później, na terenie jednej z wsi. Policjanci postanowili sprawdzić motorowerzystę podczas kontroli drogowej. Po chwili wyczuli od niego woń alkoholu. - Badanie wykazało, że mężczyzna prowadził pojazd mając 0,3 promila alkoholu w wydychanym powietrzu, a więc w świetle obowiązujących przepisów popełnił wykroczenie - mówi wołowska policjantka. Nie tylko z tego powodu mężczyzna nie powinien był jednak wsiadać za kierownicę. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że posiada on także czynny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Za prowadzenie pojazdu po użyciu alkoholu oraz złamanie sądowego zakazu mężczyzna również odpowie przed sądem. - Apelujemy do wszystkich kierowców, aby wsiadając za kierownicę samochodu byli wypoczęci, a przede wszystkim trzeźwi. Jeśli mamy jakiekolwiek wątpliwości, co do stanu trzeźwości, możemy wykonać badania alkomatem w każdej jednostce Policji - sierż. szt. Marzena Pawlik.
Komentarze