Reklama

Piją, jadą - mogą cię zabić

12/08/2019 20:38
Kierowcy "na podwójnym gazie" Pomimo licznych apeli i wzmożonych kontroli niemal każdego dnia funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Wołowie zatrzymują do kontroli nietrzeźwych kierujących. W ciągu kilku ostatnich dni policjanci zatrzymali 4 nietrzeźwych kierujących, w tym dwóch, którzy pod wpływem alkoholu spowodowali zdarzenie drogowe. Od 1 sierpnia, wołowscy funkcjonariusze zatrzymali 4 osoby, które poruszały się po drogach powiatu wołowskiego pod wpływem alkoholu. Niestety dwóch kierujących zatrzymano właśnie po spowodowaniu przez nich zdarzeń drogowych. 1 sierpnia, funkcjonariusze Komisariatu Policji w Brzegu Dolnym zatrzymali kierującego samochodem osobowym marki VW, który wieczorową porą po dolnobrzeskich drogach jechał mając ponad półtora promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Kolejnego dnia, tj. 2 sierpnia funkcjonariusze interweniowali dwa razy w sprawie nietrzeźwych kierujących. Przed godziną 15.00 zostali wezwani do zdarzenia drogowego na terenie miasta, gdzie jak ustalili 84-letni kierujący samochodem marki Fiat nie udzielił pierwszeństwa prawidłowo przechodzącej przez przejście dla pieszych kobiecie, w wyniku czego doszło do potrącenia. Mężczyzna  był pijany. Miał ponad pół promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Tego samego dnia o godzinie 19.00 na terenie gminy Wińsko funkcjonariusze podjęli czynności wobec sprawcy kolejnego zdarzenia. 35-letni kierujący, na łuku drogi stracił panowania nad pojazdem, zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się z prawidłowo jadącym z naprzeciwka ciągnikiem rolniczym. Sprawca zdarzenia poddany został badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Prowadził mając ponad półtora promila. 3 sierpnia również w rejonie gminy Wińsko funkcjonariusze wołowskiej drogówki zatrzymali kierującego pojazdem marki Skoda, który z kolei, jak się okazało miał 3 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Kierowcy odpowiedzą za kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu, a sprawcy zdarzeń drogowych dodatkowo za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym znajdując się pod wpływem alkoholu. Kierujący pożegnali się także z prawem jazdy. Przypominamy, nietrzeźwi kierujący stanowią zagrożenia zarówno dla siebie jak i innych uczestników ruchu drogowego. Kierowanie pojazdami w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem zagrożonym karą pozbawienia wolności do 2 lat, wysokimi grzywnami oraz nawet dożywotnim zakazem prowadzenia pojazdów.
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo kuriergmin.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości