Kierowcy "na podwójnym gazie" Pomimo licznych apeli i wzmożonych kontroli niemal każdego dnia funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Wołowie zatrzymują do kontroli nietrzeźwych kierujących. W ciągu kilku ostatnich dni policjanci zatrzymali 4 nietrzeźwych kierujących, w tym dwóch, którzy pod wpływem alkoholu spowodowali zdarzenie drogowe. Od 1 sierpnia, wołowscy funkcjonariusze zatrzymali 4 osoby, które poruszały się po drogach powiatu wołowskiego pod wpływem alkoholu. Niestety dwóch kierujących zatrzymano właśnie po spowodowaniu przez nich zdarzeń drogowych. 1 sierpnia, funkcjonariusze Komisariatu Policji w Brzegu Dolnym zatrzymali kierującego samochodem osobowym marki VW, który wieczorową porą po dolnobrzeskich drogach jechał mając ponad półtora promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Kolejnego dnia, tj. 2 sierpnia funkcjonariusze interweniowali dwa razy w sprawie nietrzeźwych kierujących. Przed godziną 15.00 zostali wezwani do zdarzenia drogowego na terenie miasta, gdzie jak ustalili 84-letni kierujący samochodem marki Fiat nie udzielił pierwszeństwa prawidłowo przechodzącej przez przejście dla pieszych kobiecie, w wyniku czego doszło do potrącenia. Mężczyzna był pijany. Miał ponad pół promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Tego samego dnia o godzinie 19.00 na terenie gminy Wińsko funkcjonariusze podjęli czynności wobec sprawcy kolejnego zdarzenia. 35-letni kierujący, na łuku drogi stracił panowania nad pojazdem, zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się z prawidłowo jadącym z naprzeciwka ciągnikiem rolniczym. Sprawca zdarzenia poddany został badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Prowadził mając ponad półtora promila. 3 sierpnia również w rejonie gminy Wińsko funkcjonariusze wołowskiej drogówki zatrzymali kierującego pojazdem marki Skoda, który z kolei, jak się okazało miał 3 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Kierowcy odpowiedzą za kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu, a sprawcy zdarzeń drogowych dodatkowo za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym znajdując się pod wpływem alkoholu. Kierujący pożegnali się także z prawem jazdy. Przypominamy, nietrzeźwi kierujący stanowią zagrożenia zarówno dla siebie jak i innych uczestników ruchu drogowego. Kierowanie pojazdami w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem zagrożonym karą pozbawienia wolności do 2 lat, wysokimi grzywnami oraz nawet dożywotnim zakazem prowadzenia pojazdów.
Komentarze