Reklama

Posadzili ponad 100 drzew

19/10/2019 12:31
Dla ludzi i pszczół Gmina Wołów biorąc udział w programie Gmina Przyjazna Pszczołom deklarowała sadzenie roślin miododajnych na swoim terenie. 10 października w trakcie Światowego Dnia Drzewa przy udziale szkół i przedszkoli (10 lokalizacji) posadzonych zostało łącznie 107 lip drobnolistnych oraz 1 tulipanowiec. Znaczna większość tych drzew została zlokalizowana na terenie placówek edukacyjnych Gminy Wołów. Inicjatorem działań był Dariusz Chmura, burmistrz Gminy Wołów. Wspierali go radni Rady Miejskiej w Wołowie, Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego - uczniowie uczący się architektury krajobrazu oraz nauczycielka Agnieszka Krupa, która współpracuje z gminą w zakresie zagospodarowania zieleni miejskiej. Podczas sadzenia drzew dzieci były edukowane w zakresie potrzeby tworzenia miejsc przyjaznych pszczołom oraz ekologii. Każda ze szkół zobowiązała się nazwać posadzone przez siebie drzewa. Gmina planuje podobne działania na przyszły rok.

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo kuriergmin.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości