Starosta kłodzki Maciej Awiżeń został nowym wojewodą dolnośląskim. Zastąpił na tym stanowisku Jarosława Obremskiego.
Maciej Awiżeń jest starostą od 13 lat. W latach 90-tych pracował jako dziennikarz lokalnej gazety w Kłodzku, zasiadał też w radzie miejskiej Kłodzka. Był przewodniczącym kłodzkiego koła Platformy Obywatelskiej, aktualnie jest przewodniczącym powiatowych struktur partii. Jak powiedział Radiu Wrocław, będąc samorządowcem, zawsze najważniejszy był dla niego rozwój powiatu kłodzkiego. Teraz funkcja wojewody dolnośląskiego jest dla niego wyzwaniem i zaszczytem.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze