Reklama

Radni najlepiej zarabiający na „etacie”: policjant i nauczyciel

07/07/2023 13:30

Mamy oświadczenia majątkowe radnych z Wińska. W większości przypadków głównym źródłem ich dochodu są wynagrodzenia za pracę, diety oraz dochody z rolniczej działalności.

Wśród najlepiej zarabiających "na etacie" są radni: Zdzisław Miłuch, który w oświadczeniu za 2022 rok wykazał dochód sięgający 127.175,06 zł  tys. złotych (Komenda Powiatowa Policji w Wołowie), a 84.996,98 zł zarobiła Julianna Wdowiak (nauczycielka SP w Wińsku). 

Część radnych z gminy Wińsko  czerpie zyski z działalności rolniczej. Rekordzistką jest radna Agnieszka Bulanda, która jest współwłaścicielką gospodarstwa rolno- ogrodniczego o powierzchni 4.2020 ha, o wartości 150.000,00 zł i z tego tytułu osiągnęła przychód i dochód w wysokości 138.000,00 zł. Radny Krzysztof Rudnicki, właściciel gospodarstwa rolnego o powierzchni 55,29 ha, wartości 1.500.000,00 zł, zarobił  na nim w 2022 roku 70.000,00 zł oraz 59.000,00 zł dopłat.

Reklama

Jeśli chodzi o nieruchomości, dwa domy w 1/2 posiada radna Małgorzata Wincenciak- Podbucka, każdy wyceniła na kwotę 400.000,00 zł.  Dwa mieszkania wykazał  radny Mirosław Kilanowski, jedno ma wartość 180.000,00 zł (własność) , drugie 235.000,00 zł (użytkowanie). Dom o wartości 380.000,00 zł jako współwłasność małżeńską ma radna Agnieszka Bulanda. Domy za 300.000,00 zł jako współwłasność małżeńską wykazali radni: Józef Kaczmarek i Jacek Kubiński.

Najwięcej zgromadzonych środków ma radny Krzysztof Rudnicki- 265.000,00 zł. Radny Mirosław Kilanowski wykazał sumę 112.369,00 zł, trzeci na podium jest Wiesław Stępień z kwotę 54.947,43 zł. Żadnych oszczędności nie wykazali radni: Jacek Kubiński, Zdzisław Miłuch, Agnieszka Bartoszek. 

Reklama

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo kuriergmin.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości