1 lipca w Warszawie zaczęła obowiązywać pierwsza w Polsce Strefa Czystego Transportu. - Dzięki temu w mieście spadnie ilość zanieczyszczeń powietrza i poprawi się stan zdrowia jego mieszkańców — informował stołeczny ratusz.
Jak informuje portal Business Insider, na terenie Strefy Czystego Transportu ograniczony został wjazd pojazdów emitujących najwięcej trujących spalin. W warszawskiej Strefie ograniczony został wjazd pojazdów z silnikiem benzynowym (w tym LPG) starszych niż 27 lat lub niespełniających normy Euro 2 oraz pojazdów z silnikiem Diesla (w tym LPG) starszych niż 19 lat lub niespełniających normy EURO 4.
Za nieuprawniony wjazd do SCT grozi mandat w wysokości 500 zł.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze