Reklama

Szef dolnośląskiej Platformy Obywatelskiej na spotkaniu z władzami Wołowa

09/04/2022 20:40

Poseł Michał Jaros, który od kilku miesięcy jest szefem dolnośląskiej Platformy Obywatelskiej, odwiedził Wołów.

- Z samorządowcami o samorządzie, a w szczególności o projekcie, nad którym pracuje w Sejm Rzeczypospolitej Polskiej i Senat Rzeczypospolitej Polskiej, czyli Wrocławski Związek Metropolitalny - skomentował wizytę w Wołowie Michał Jaros. - Dziś o ustawie metropolitalnej rozmowa z Dariuszem Chmurą, burmistrze gminy Wołów i Radnym Powiatu Wołowskiego Bartoszem Granatem.
- To przede wszystkim dodatkowe środki na rozwój transportu publicznego, dodatkowe siatki połączeń, bilet metropolitalny, ale również finanse na ochronę środowiska czy politykę społeczną. To projekt, który na wzór Metropolia GZM, ma umożliwiać realizację wspólnych inwestycji samorządowych, biorąc pod uwagę widoczne procesy suburbanizacji - podkreśla Michał Jaros.

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo kuriergmin.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości