Wczoraj w Mojęcicach odbyły się dożynki gminy Wołów. Rozpoczęła je część oficjalna z mszą świętą, po której przeprowadzono ceremoniał dożynkowy. W programie znalazła się także rywalizacja mieszkańców podczas turnieju sołtysów, wybór najpiękniejszego wieńca dożynkowego czy koncert zespół DEJW.
fot. UM Wołów
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
ZIOBRO: PIER... DESTRUKCYJNE (MANIPULACJA WINĄ): DEREGULACJA BYŁA DLA MŁODYCH PRAWNIKÓW - A NIEDZIELE NIEHANDLOWE DLA RODZIN I KOŚCIOŁA (a nie dla przejmowania kasy hipermarketów - 50-75% miesięcznych przychodów małych sklepików: niedziele niehandlowe: dla rodziny, dla kościoła). DEREGULACJA BYŁA DLA MŁODYCH PRAWNIKÓW. I TE PODZIAŁY I TE SOCJOMANIPULACJE, I TO NISZCZENIE KAPITAŁU SPOŁECZNEGO (lepszy sort, gorszy sort, polexit, Konstytucja, KASTA, kaplica, macica...). Żenująco niski kapitał społeczny - i nienaturalnie niskie - coraz niższe wobec inflacji i braku realnych, adekwatnych podwyżek w rozporządzeniach o stawkach - koszty transakcyjne (paranoidalne, niesprawiedliwe społecznie stawki: np. poświadczenie podpisu u notariusza w Polsce: 24,60 zł, w GB: 300 funtów: emerytki darujące wnukom mieszkania - płacące np. 1.500 zł [to jest odrębna sprawa, niezależnie wykonana praca!! przez człowieka, a nie SA - odrębna odpowiedzialność!!] mają "subsydiować skrośnie" koncerny energetyczne poświadczające setki pełnomocnictw?) (+ niesłychany rozrost korupcji): "deregulacja była dla młodych prawników". Zgodnie z prawami ekonomii: niski kapitał społeczny (brak zaufania między ludźmi) = wysokie koszty transakcyjne (koszty zawierania - "spisywania" - umów, koszty zabezpieczeń, dochodzenia roszczeń przed sądem - "na pewno mnie oszukał" - koszty obsługi prawnej). DEREGULACJA BYŁA DLA MŁODYCH PRAWNIKÓW: "przecież mogą nie dawać zniżek" - a handlujący w niedziele niehandlowe mogą skupić się na rodzinie i kościele. PRAWA EKONOMII. JAKA REGULACJA PRAWNA RYNKU - TAKIE PRAWA EKONOMICZNE. "Przecież mogą nie dawać zniżek". DEREGULACJA BYŁA DLA MŁODYCH PRAWNIKÓW: a KPO i inne sankcje międzynarodowe nie wynikają z DEPRYWACJI PRAWNIKÓW: "one wynikają z poszanowania prawników i złych ustaw o sądownictwie". A najwyższa korupcja w Polsce od 2009 to... "To też dla młodych prawników". NISKI KAPITAŁ SPOŁECZNY = WYSOKIE KOSZTY TRANSAKCYJNE.
ZIOBRO: PIER... DESTRUKCYJNE (MANIPULACJA WINĄ): DEREGULACJA BYŁA DLA MŁODYCH PRAWNIKÓW - A NIEDZIELE NIEHANDLOWE DLA RODZIN I KOŚCIOŁA (a nie dla przejmowania kasy hipermarketów - 50-75% miesięcznych przychodów małych sklepików: niedziele niehandlowe: dla rodziny, dla kościoła). DEREGULACJA BYŁA DLA MŁODYCH PRAWNIKÓW. I TE PODZIAŁY I TE SOCJOMANIPULACJE, I TO NISZCZENIE KAPITAŁU SPOŁECZNEGO (lepszy sort, gorszy sort, polexit, Konstytucja, KASTA, kaplica, macica...). Żenująco niski kapitał społeczny - i nienaturalnie niskie - coraz niższe wobec inflacji i braku realnych, adekwatnych podwyżek w rozporządzeniach o stawkach - koszty transakcyjne (paranoidalne, niesprawiedliwe społecznie stawki: np. poświadczenie podpisu u notariusza w Polsce: 24,60 zł, w GB: 300 funtów: emerytki darujące wnukom mieszkania - płacące np. 1.500 zł [to jest odrębna sprawa, niezależnie wykonana praca!! przez człowieka, a nie SA - odrębna odpowiedzialność!!] mają "subsydiować skrośnie" koncerny energetyczne poświadczające setki pełnomocnictw?) (+ niesłychany rozrost korupcji): "deregulacja była dla młodych prawników". Zgodnie z prawami ekonomii: niski kapitał społeczny (brak zaufania między ludźmi) = wysokie koszty transakcyjne (koszty zawierania - "spisywania" - umów, koszty zabezpieczeń, dochodzenia roszczeń przed sądem - "na pewno mnie oszukał" - koszty obsługi prawnej). DEREGULACJA BYŁA DLA MŁODYCH PRAWNIKÓW: "przecież mogą nie dawać zniżek" - a handlujący w niedziele niehandlowe mogą skupić się na rodzinie i kościele. PRAWA EKONOMII. JAKA REGULACJA PRAWNA RYNKU - TAKIE PRAWA EKONOMICZNE. "Przecież mogą nie dawać zniżek". DEREGULACJA BYŁA DLA MŁODYCH PRAWNIKÓW: a KPO i inne sankcje międzynarodowe nie wynikają z DEPRYWACJI PRAWNIKÓW: "one wynikają z poszanowania prawników i złych ustaw o sądownictwie". A najwyższa korupcja w Polsce od 2009 to... "To też dla młodych prawników". NISKI KAPITAŁ SPOŁECZNY = WYSOKIE KOSZTY TRANSAKCYJNE.