Reklama

Ukradli 16 papug

04/11/2019 16:39
Niecodzienny łup Dwóch bardzo młodych złodziei ukradło kilkanaście sztuk ptaków i elektronarzędzia. Złapali ich funkcjonariusze z Wołowa. Policjanci z Wydziału Kryminalnego wołowskiej Policji prowadzili ostatnio sprawę włamania do altany ogrodowej. Skradziono wtedy 16 sztuk różnego rodzaju papug wraz z klatkami, a także sprzęt elektroniczny o łącznej wartości 4 500 złotych. Funkcjonariuszom udało się znaleźć i zatrzymać dwóch sprawców tej kradzieży. Byli nimi 17-letni mieszkaniec powiatu lubińskiego i 26-letni mieszkaniec powiatu polkowickiego. - Młodzi mężczyźni dokonali kradzieży z zamiarem szybkiej sprzedaży niecodziennego łupu, jednak nieudane próby sprzedaży papug zniechęciły ich i sprawcy porzucili klatki ze zwierzętami. Odzyskanie skradzionego łupu nie było dla funkcjonariuszy łatwe. Klatki z porzuconymi papugami odnalazły przypadkowe osoby, które rozdawały zwierzęta rodzinie i znajomym. Większość okazów powróciła już jednak do właściciela - komentuje sprawę sierż. szt. Marzena Pawlik z wołowskiej komendy policji. Zatrzymani sprawcy usłyszeli już zarzuty dokonania kradzieży. Odpowiedzą teraz za swój czyn przed sądem.
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo kuriergmin.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości