Reklama

Urząd Miejski przypomina - złóż obowiązkową deklarację!

03/01/2022 09:25

Proces składania deklaracji do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków (CEEB) trwa od 1 lipca 2021 roku. Celem CEEB jest zebranie wszystkich danych dotyczących źródeł ciepła i spalania paliw w budynkach mieszkalnych i niemieszkalnych. Urząd Miejski w Wołowie przypomina i prosi o jak najszybsze składanie obowiązkowej deklaracji. Jak to zrobić? Kiedy upływa termin?

- Każdy budynek, który posiada źródło ciepła lub spalania paliw do 1 MW, należy zgłosić wypełniając odpowiednią deklarację. Deklarację można złożyć samodzielnie, bez wychodzenia z domu - aby to zrobić należy posiadać Profil Zaufany albo podpis elektroniczny - przypomina UM. - Podmiotami zobowiązanymi do złożenia deklaracji są właściciele oraz zarządcy lokali/ budynków, w których znajduje się źródło ciepła i spalania paliw.

Żeby złożyć wniosek przez Internet należy wejść na stronę www.zone.gunb.gov.pl, zalogować się, wypełnić deklarację i wysłać.

Osoby, które nie mają dostępu do Internetu mogą wypełnioną deklarację złożyć osobiście w Urzędzie Miejskim w Wołowie. Dokumenty można przesłać też pocztą na adres UM.

Reklama

Termin składania deklaracji upływa po 12 miesiącach – licząc od dnia 1 lipca 2021 r. W przypadku nowych obiektów, w których źródło ciepła zostanie zainstalowane po 1 lipca br. deklarację należy złożyć w ciągu 14 dni od daty jego uruchomienia.

Zobacz też:

https://kuriergmin.pl/wolow/mieszkancy-ktorych-pozegnalismy-w-ostatnim-czasie-17/ https://kuriergmin.pl/wolow/sytuacja-epidemiczna-w-powiecie-wolowskim-dane-ministerstwa-zdrowia/ https://kuriergmin.pl/brzeg-dolny/swiat-zapachu-ciepla-i-ukojenia/
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo kuriergmin.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości