Informujemy o ważnym komunikacie meteorologicznym dotyczącym naszego regionu. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie dotyczące oblodzenia na drogach i chodnikach. Uważajcie!
IMGW ostrzega przed oblodzeniem. Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska to aż 80 procent. - Prognozowane zamarzanie miejscami mokrej nawierzchni dróg i chodników po opadach mokrego śniegu, powodujące ich oblodzenie. Spadek temperatury od 0°C, 1°C początkowo do -8°C, -5°C w nocy. Temperatura minimalna przy gruncie od -10°C do -7°C - informuje IMGW. Ostrzeżenie obowiązuje od 16 stycznia, godz. 15:00 do 17 stycznia godz. 9:00.
Kolejny komunikat meteorologiczny IMGW, również ostrzega przed oblodzeniem. - Miejscami nadal występują przelotne opady mokrego śniegu, a w ciągu najbliższych 2 godzin spodziewany jest spadek temperatury poniżej 0°C, co może prowadzić do powstawania warstwy oblodzenia na nawierzchniach jezdni i chodników - czytamy na stronie IMGW. Komunikat obowiązuje od 16 stycznia, godz. 14:51 do 16 stycznia, godz. 17:00.
Zachęcamy do zachowania szczególnej ostrożności na drogach i chodnikach oraz monitorowania bieżących aktualizacji meteorologicznych. Dziękujemy naszym Czytelnikom za zaangażowanie i przesyłane zdjęcia oraz informacje dotyczące sytuacji na drogach naszego powiatu.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze