W auli zebrali się uczniowie, dyrekcja, nauczyciele, przedstawiciele władz samorządowych, przyjaciele szkoły oraz zaproszeni goście. Wydarzenie związano z patronką roku 2023 – Wisławą Szymborską.
W trakcie uroczystości uczniowie klas pierwszych złożyli ślubowanie, nowemu pokoleniu przekazano sztandar szkoły, absolwenci i uczniowie otrzymali nagrody. Złotym Ossolińczykiem odznaczono Martynę Kucharzów, a Srebrnego Ossolińczyka wręczono Julicie Pawlickiej. Tegoroczną biesiadę swoją obecnością zaszczycili wyjątkowi goście – dr Łukasz Kamiński, dyrektor Zakładu Narodowego im. Ossolińskich we Wrocławiu i wicedyrektor zakładu dr Dorota Sidorowicz-Mulak, której wręczono medal „Serce i Umysł dla Szkoły”.
Szkolny Związek Sportowy wyróżnił odznaczeniem nauczyciela wychowania fizycznego Piotra Bolkowskiego, tym samym dziękując mu za wieloletnie zaangażowanie i działania służące popularyzacji aktywności fizycznej, sportu oraz dbałości o zdrowie mieszkańców Dolnego Śląska. Uroczystość była również okazją do podziękowania Kamili Jawiarczyk za wieloletnią pracę i pełnienie funkcji wicedyrektora szkoły. Tradycyjnie wydarzenie zamknęła część artystyczna, podczas której Ossolińczycy wspomnieli Wisławę Szymborską i wystawili „Balladynę” Juliusza Słowackiego.
źródło: UM w Brzegu Dolnym
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze