Reklama

W dolnobrzeskim LO odbyła się Biesiada Ossolińczyków [ZDJĘCIA]

29/09/2023 20:11

W auli zebrali się uczniowie, dyrekcja, nauczyciele, przedstawiciele władz samorządowych, przyjaciele szkoły oraz zaproszeni goście. Wydarzenie związano z patronką roku 2023 – Wisławą Szymborską. 

W trakcie uroczystości uczniowie klas pierwszych złożyli ślubowanie, nowemu pokoleniu przekazano sztandar szkoły, absolwenci i uczniowie otrzymali nagrody. Złotym Ossolińczykiem odznaczono Martynę Kucharzów, a Srebrnego Ossolińczyka wręczono Julicie Pawlickiej. Tegoroczną biesiadę swoją obecnością zaszczycili wyjątkowi goście – dr Łukasz Kamiński, dyrektor Zakładu Narodowego im. Ossolińskich we Wrocławiu i wicedyrektor zakładu dr Dorota Sidorowicz-Mulak, której wręczono medal „Serce i Umysł dla Szkoły”.

 Szkolny Związek Sportowy wyróżnił odznaczeniem nauczyciela wychowania fizycznego Piotra Bolkowskiego, tym samym dziękując mu za wieloletnie zaangażowanie i działania służące popularyzacji aktywności fizycznej, sportu oraz dbałości o zdrowie mieszkańców Dolnego Śląska. Uroczystość była również okazją do podziękowania Kamili Jawiarczyk za wieloletnią pracę i pełnienie funkcji wicedyrektora szkoły. Tradycyjnie wydarzenie zamknęła część artystyczna, podczas której Ossolińczycy wspomnieli Wisławę Szymborską i wystawili „Balladynę” Juliusza Słowackiego.

Reklama

źródło: UM w Brzegu Dolnym

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo kuriergmin.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości