Reklama

Warzęgowo z sukcesem na Dożynkach Wojewódzkich. Wieniec z gminy Wołów na podium!

08/09/2025 09:49

W minioną niedzielę w Wądrożu Wielkim odbyły się Dożynki Wojewódzkie połączone z jubileuszowym, X Festiwalem Kultury Wsi Polskiej. Wydarzenie zgromadziło delegacje z całego Dolnego Śląska, a Powiat Wołowski reprezentowała w tym roku wieś Warzęgowo – laureat gminnych dożynek w Tarchalicach.

Decyzją Zarządu Powiatu Wołowskiego to właśnie Warzęgowo zostało wytypowane do udziału w konkursie na najpiękniejszy wieniec dożynkowy. Jak się okazało, był to wybór trafiony. Wieniec przygotowany przez mieszkańców zdobył drugie miejsce w województwie, co spotkało się z dużym uznaniem jury i gości wydarzenia.

Na miejscu obecni byli m.in. starosta wołowski Jan Janas oraz zastępca burmistrza Wołowa Robert Sadowski, którzy wraz z delegacją sołectwa wspierali uczestników konkursu. Obecny był także burmistrz Wołowa Dariusz Chmura. – Wielkie gratulacje dla sołectwa Warzęgowo, burmistrza gminy Wołów Dariusz Chmury oraz Pana Sołtysa Mariusza Dłużniewskiego za zajęcie drugiego miejsca  – podkreślił starosta Jan Janas.

Reklama

Wydarzenie w Wądrożu Wielkim miało nie tylko wymiar artystyczny i konkursowy, ale także integracyjny. Prezentacje wieńców dożynkowych, występy zespołów folklorystycznych, stoiska z lokalnymi specjałami i rękodziełem – wszystko to stworzyło atmosferę prawdziwego święta plonów.

Sukces Warzęgowa to dowód na to, że tradycja wieńcowa wciąż ma się dobrze, a zaangażowanie mieszkańców i samorządowców przynosi efekty widoczne na szczeblu wojewódzkim.

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 08/09/2025 09:53
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo kuriergmin.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości