Miniony weekend upłynął w Wołowie pod znakiem emocji, ducha walki i sportowej rywalizacji. W sobotę, 18 października, miały miejsca aż 2 wydarzenia zawodów sztuk walki. Ogólnopolskie Mistrzostwa Karate Kyokushin "Karate Kid", oraz gala Kickboxingu "Sobótka z Full Contactem"
Mistrzostwa Karate Kyokushin "Karate Kid"
Uroczystego otwarcia Mistrzostw Karate Kyokushin dokonali Burmistrz Gminy Wołów Dariusz Chmura oraz Starosta Powiatu Wołowskiego Jan Janas.
Zawodnicy Wołowskiego Klubu Karate Kyokushinkai zaprezentowali się znakomicie, zdobywając cenne medale i pokazując ogromne zaangażowanie.

fot. Łukasz Bochenek lbochenek.com
Wyniki wołowskich karateków:
Amelia Adamska – II miejsce, młodziczki do 50 kg (kumite)
Helena Sołtys – II miejsce, kata dziewcząt 8–9 lat
Franciszek Komorowski – II miejsce, kata młodzików oraz II miejsce, kumite młodzików
Olaf Kopeć – II miejsce, junior młodszy kumite semi kontakt do 55 kg
Antoni Czapluk – II miejsce, kumite semi kontakt młodzików do 60 kg
Lena Kopeć – III miejsce, młodziczki kumite semi kontakt +50 kg
Zofia Pietryszyn – III miejsce, kumite dziewcząt bez kontaktu 8–9 lat oraz 4. miejsce w kata
Paweł Piskorz – III miejsce, kategoria "pierwszy krok"
Klub reprezentowali także: Natalia Sielicka, Barbara Molska, Zuzanna Zagrodna, Adam Guszpit, Aleksandra Książak, Nadia Pakuła, Weronika Kubera, Amelia Kotyja, Anastazja Krakowiak, Zofia i Maria Mirek, Alicja Wróblewska oraz Adam Lorkiewicz – wszyscy pokazali charakter i ducha Kyokushin!

fot. Łukasz Bochenek lbochenek.com
Sobótka z Full Contactem
A o tej samej porze, kilka ulic dalej na hali przy ul. Trzebnickiej toczyły się zacięte pojedynki w ramach Sobótki z Full Contactem. Na wydarzeniu nie zabrakło zawodników z całej Polski! Swoje walki na tej arenie toczyli również nasi reprezentanci w kickboksingu z Wołowskiego Klubu Bokserskiego Champion.
W ringu świetnie zaprezentowali się:
Olga Mosiek, Patrycja Uść, Kacper Jasiński i Tomek Urbaś, którzy wygrali swoje pojedynki w kickboksingu.
W boksie natomiast błysnął Mateusz Walczyński, a Alan Malewicz po zaciętym boju zremisował swój pojedynek.
Po ambitnych walkach, nieco szczęścia zabrakło Mateuszowi Rybce i Gabrielowi Szulborskiemu, którzy jednak zostawili w ringu serce i pokazali prawdziwego sportowego ducha.
Gratulacje dla wszystkich zawodników, trenerów za doskonałą postawę, sportowe emocje i godne reprezentowanie Wołowa!
Materiał Gminy Wołów
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze