Reklama

Wińsko uczciło Święto Niepodległości – wspólna modlitwa, muzyka i biało-czerwony marsz pamięci

12/11/2025 09:17

11 listopada mieszkańcy Gminy Wińsko spotkali się, by wspólnie uczcić Narodowe Święto Niepodległości – jedno z najważniejszych wydarzeń w polskim kalendarzu. Uroczystości rozpoczęły się Mszą Świętą w intencji Ojczyzny, podczas której modlono się za Polskę, za tych, którzy o nią walczyli, i za przyszłe pokolenia.

Po nabożeństwie uczestnicy wysłuchali koncertu zespołu „Harfa”, który wprowadził wszystkich w refleksyjny, a zarazem podniosły nastrój. Patriotyczne pieśni i wzruszające aranżacje spotkały się z ciepłym przyjęciem publiczności.

Następnie mieszkańcy ruszyli w uroczystym przemarszu z biało-czerwoną flagą ulicami Wińska. Kolorowy, a jednocześnie pełen powagi korowód dotarł pod dwa ważne miejsca pamięci: Pomnik Poległych za Wolność Ojczyzny oraz Pomnik Nieznanego Żołnierza. Tam złożono kwiaty, zapalono znicze i oddano hołd tym, którzy poświęcili życie za wolną Polskę.

Reklama

W uroczystościach udział wzięli Wójt Gminy Wińsko Jolanta Krysowata-Zielinica, Zastępca Wójta Monika Myrdzio, przedstawiciele lokalnych instytucji, uczniowie, harcerze, nauczyciele oraz mieszkańcy gminy. Nad bezpieczeństwem przemarszu czuwali funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Wołowie oraz niezawodni strażacy z OSP Wińsko.

 

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo kuriergmin.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości