Reklama

Wzięła odprawę i wóciła z emerytury dalej rządzić... kulturą

02/11/2022 18:14

Danuta Chłód, dyrektor Dolnobrzeskiego Ośrodka Kultury rządzi w tym mieście kulturą już od ponad 30 lat. Nie ma w Brzegu Dolnego nikogo kto mógłby ją zastąpić. Nawet emerytura nie zmusiła jej do odejścia. - "Przeszła na emeryturę, a kilka dni później już podpisała nową umowę o prace w domu kultury jako dyrektor - bezczelność. Taką mamy kulturę i pazerność urzędników". Napisał do nas mieszkaniec Brzegu Dolnego. Czy jest to prawda?

Danuta Chłód zarządza ośrodkiem kultury od lat 90. Była pierwszym, powołanym bez konkursu dyrektorem przez burmistrza Marka Skorupę i tak zostało jej to stanowisko do dziś. O ile burmistrzom z mieszanymi uczuciami, ale jednak zawsze podobały się jej gusta, tak mieszkańcom niekoniecznie. Narzekano na brak imprez dla młodzieży czy rozwoju w mieście kultury wyższej. Ta w odpowiedzi ściągnęła do Brzegu Dolnego festiwal Bella Vioci pod banderą jej zięcia. I tak kultura z biznesem ku przychylności władzy kręci się...  dobrze. Festiwal w tym roku kosztował budżet aż 198 tys. zł.  

Czy w Brzegu Dolnym nie ma nikogo lepszego?

Reklama

Danuta Chłód pomimo, że ma już emeryturę, kilka dni po przejściu na nią, ponownie została  powołana przez burmistrza Pawła Pirka (który notabene też ma emeryturę) na stanowisko dyrektora DOK-u. Na stronie BIP Brzeg Dolny widnieją oświadczenia majątkowe Pani dyrektor.

Jedno oświadczenie dotyczy rozwiązania umowy o pracę  11.10.2021r. (kwota jej zarobkowania w oświadczeniu to 164.031,25 zł). Kolejne, z nawiązania umowy o pracę 18.10.2021 r. (kwota wynagrodzenia 164.031,25 zł). I jest trzecie oświadczenie majątkowe, złożone w tym roku za rok poprzedni. Zawiera już oprócz wynagrodzenia rocznego, świadczenie ZUS, czyli najprawdopodobniej emeryturę i odprawę (kwota rocznego wynagrodzenia 182.073,65 zł, kwota świadczenia ZUS 13.794,24 zł).

Reklama

Czy dyrektor jest pazerna - pyta Czytelnik? Jak długo jeszcze będzie blokować stanowisko młodszym?

Jak widać do końca kadencji samorządowej, czyli wiosny 2023 roku, na pewno tak? A dalej czy coś się zmieni? O tym muszą zadecydować dolnobrzeżanie. Albo chcą zmian, albo utwardzania bloku lat 90.

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości