04/07/2025 | Autor: Kurier Gmin | źródło: kuriergmin.pl
Galeria zdjęć przedstawia opuszczone domki oraz teren byłego ośrodka kolonijnego w Pogorzelicy, który kiedyś tętnił życiem podczas wakacyjnych przygód dolnobrzeżan. Zdjęcia ukazują porośnięte trawą domki Jantar i Bajka, zniszczone wnętrza, a także miejscowe obiekty jak stołówkę czy hotel Chemik. Atmosfera dawnych lat kontrastuje z dzisiejszym obrazem zniszczenia. Widoki budzą nostalgia, a przepełnione emocjami wspomnienia towarzyszącym mieszkańcom Brzegu Dolnego podczas spacerów po terenie. Obok zadbanych ośrodków, ruiny dawnej prywatyzacji milczą w opuszczeniu, przypominając o nieodwracalnej zmianie. Czy można jeszcze uratować to miejsce przed zapomnieniem? Czy ktoś podejmie wyzwanie odnowienia tych domków, czy pozostaną one jedynie pamiątką po minionych latach spędzonych na koloniach?