Wróć do artykułu

Zdjęcia Kto pamięta ośrodek kolonijny w Pogorzelicy? Wspomnienia, ruiny i cień dawnej świetności Jedziemy! Z Brzegu Dolnego do Pogorzelicy - fotorelacja

04/07/2025 | Autor: Kurier Gmin | źródło: kuriergmin.pl

Fotografie Turystyka Dolny Śląsk

Galeria zdjęć przedstawia opuszczone domki oraz teren byłego ośrodka kolonijnego w Pogorzelicy, który kiedyś tętnił życiem podczas wakacyjnych przygód dolnobrzeżan. Zdjęcia ukazują porośnięte trawą domki Jantar i Bajka, zniszczone wnętrza, a także miejscowe obiekty jak stołówkę czy hotel Chemik. Atmosfera dawnych lat kontrastuje z dzisiejszym obrazem zniszczenia. Widoki budzą nostalgia, a przepełnione emocjami wspomnienia towarzyszącym mieszkańcom Brzegu Dolnego podczas spacerów po terenie. Obok zadbanych ośrodków, ruiny dawnej prywatyzacji milczą w opuszczeniu, przypominając o nieodwracalnej zmianie. Czy można jeszcze uratować to miejsce przed zapomnieniem? Czy ktoś podejmie wyzwanie odnowienia tych domków, czy pozostaną one jedynie pamiątką po minionych latach spędzonych na koloniach?

KS Brzeg Dolny, Rudno Brzeg Dolny - zdjęcia

Reklama
Najnowsze wiadomości