Dziś, 2 września, w całym powiecie wołowskim uczniowie, rodzice oraz nauczyciele witali nowy rok szkolny 2024/2025. W każdej szkole zorganizowano uroczyste apele, które stały się nie tylko okazją do wspólnego rozpoczęcia edukacyjnej przygody, ale także do ważnych wydarzeń dla lokalnej społeczności.
Szczególnie uroczyste obchody miały miejsce w Szkole Podstawowej im. Jana Adama de Garnier w Głębowicach, gdzie odbyła się ceremonia pasowania pierwszoklasistów. Dzieci, ubrane w odświętne stroje, z dumą składały ślubowanie, wchodząc tym samym na ścieżkę edukacji. Jednak to nie koniec emocji, bo szkoła uczciła również otwarcie nowego, wielofunkcyjnego boiska. Nowoczesny obiekt od dziś będzie służył uczniom.
Podobne wydarzenie miało miejsce w Szkole Podstawowej im. Jana Markiewicza w Orzeszkowie, gdzie również otwarto nowe boisko sportowe. W uroczystości przecięcia wstęgi uczestniczyła wójt gminy Wińsko, Jolanta Krysowata-Zielnica. Nowe boisko, zaledwie po chwili od oficjalnego otwarcia, stało się areną pierwszych rozgrywek, a uczniowie z entuzjazmem wzięli udział w zabawie, ciesząc się ze sprzyjającej, słonecznej pogody.
W Wińsku, gdzie również zorganizowano uroczysty apel na zewnątrz budynku Szkoły Podstawowej, odbyło się pasowanie pierwszoklasistów. Rodzice i nauczyciele nie kryli wzruszenia, gdy najmłodsi uczniowie, pełni zapału i nadziei, złożyli swoje pierwsze szkolne ślubowanie.
Rozpoczęcie roku szkolnego 2024/2025 przyniosło wiele radości i nowych możliwości dla wszystkich uczniów. Nowe obiekty sportowe, oddane dziś do użytku, będą miejscem, w którym dzieci i młodzież będą rozwijać swoje umiejętności, budować zdrową rywalizację i kształtować ducha sportu.
Wszystkim uczniom, nauczycielom oraz pracownikom szkół życzymy pomyślnego i pełnego sukcesów roku szkolnego!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze