Reklama

10 km dróg za 7 milionów złotych. Już w tym roku!

04/05/2018 07:55
10 km dróg za 7 milionów złotych. Już w tym roku Rozmowa z Dariuszem Chmurą, burmistrzem Gminy Wołów - W ubiegłym tygodniu, w Obornikach Śląskich miało miejsce podpisanie umów z wykonawcami i przekazanie placów budowy pod przebudowę dróg wojewódzkich, która planowana jest również na terenie gminy Wołów. Co planowane jest na naszym terenie? - Jako przewodniczący Konwentu Wójtów i Burmistrzów Gmin Subregionu Wrocławskiego razem z innymi burmistrzami szukałem rozwiązania na sfinansowanie remontu dróg wojewódzkich, aby nie załamać budżetów sejmiku i gminy, bo potrzeby ciągle są duże, a pieniędzy zawsze brakuje.  Dziesiątki spotkań z marszałkiem Cezarym Przybylskim i Jerzym Michalakiem pozwoliły na wypracowanie koncepcji poprawy komunikacji drogowej w subregionie. Dzięki wsparciu radnych wojewódzkich, zwłaszcza Ryszarda Lecha, a także zgodnej polityki samorządów Wołowa, Milicza, Prusic, Żmigrodu, Krośnic i Obornik Śląskich wynegocjowaliśmy remont 60 kilometrów dróg, w tym 10 km w Wołowie. To wydarzenie bez precedensu. Nigdy wcześniej w tej części województwa nie prowadzono remontów na taką skalę, a należy podkreślić że całość inwestycji wyniesie 32 mln zł. Przecież nikt nie jest zadowolony z miejscowego łatania dziur, nawet jeśli wycinane są duże fragmenty nawierzchni. Tym razem będzie inaczej. Istniejąca warstwa nawierzchni zostanie sfrezowana, a na jej miejsce pojawi się nowy asfalt, tzw. asfalt gumowy. Dzięki domieszce materiałów gumowych będzie bardziej trwały i odporny na warunki atmosferyczne. - Kiedy ruszą prace i kto je będzie finansował? - Prace zostaną wykonane do 31 października tego roku. Całość inwestycji w naszej gminie, której wartość wynosi blisko 7 milionów złotych pokryje budżet województwa dolnośląskiego. Zatem nie dołożymy ani złotówki. W obrębie naszej gminy postępowanie wygrało Przedsiębiorstwo Budowy i Utrzymania Dróg Kobylarnia S.A. Dziś mogę oficjalnie powiedzieć, że wyremontujemy ciąg od ul. Poznańskiej przez Korzeniowskiego, Jana Pawła II, Trzebnicką, Żeromskiego po wyjazd z Lipnicy. Ponadto zakończmy remont drogi do Pełczyna. Wciąż trwają rozmowy z wykonawcami i pozostałe odcinki będę w stanie przekazać po ostatecznych ustaleniach z inwestorem DSDiK. - Mieszkańcy gminy od lat narzekają na stan dróg wojewódzkich przebiegających przez Wołów, szczególnie przez te główne ciągi.

Więcej informacji znajdziecie na łamach gazety Kurier Gmin! Oraz na eprasa.pl

 
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo kuriergmin.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości