Reklama

Anna Stelmarczyk -Matraj nową dyrektor Wołowskiego Ośrodka Kultury. Zastąpiła Natalię Kasperek

05/12/2025 13:11

Burmistrz Wołowa Dariusz Chmura powołał Annę Stelmarczyk- Matraj na stanowisko dyrektora Wołowskiego Ośrodka Kultury. Zastąpiła Natalię Kasperek, która złożyła rezygnację z powodów osobistych.

Nowa dyrektor jest dobrze znana w środowisku kultury – od lat współpracuje z WOK-iem i ma na swoim koncie liczne projekty społeczne oraz kulturalne realizowane na terenie gminy Wołów. Jak podkreśla burmistrz, to osoba „bardzo aktywna, zaangażowana i skuteczna, która potrafi doprowadzać swoje działania do końca".

W ostatnich latach Anna Stelmarczyk -Matraj odpowiadała m.in. za organizację wydarzeń, projekty edukacyjne i inicjatywy lokalne, które – jak zaznacza urząd – kończyły się sukcesem i były pozytywnie odbierane przez mieszkańców.

Reklama

 

Przed nową dyrektor stoją teraz duże wyzwania. WOK wchodzi w kolejny etap rozwoju, stawiając na:

• wzmocnienie działań promocyjnych,

• rozwój oferty dla dzieci, młodzieży i seniorów,

• projekty plenerowe i integrujące społeczność,

• budowanie nowoczesnej komunikacji instytucji, również w mediach społecznościowych.

 

Samorząd liczy, że doświadczenie, energia i dotychczasowe dokonania nowej dyrektor pozwolą kontynuować proces ożywiania kultury w Wołowie i umacniania roli WOK-u jako miejsca otwartego dla wszystkich mieszkańców.

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 05/12/2025 16:38
Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    PiS. da - niezalogowany 2025-12-05 13:36:23

    A może by tak ogłosić konkurs na stanowisko dyrektora ?

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo kuriergmin.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości