Burmistrz Wołowa Dariusz Chmura powołał Annę Stelmarczyk- Matraj na stanowisko dyrektora Wołowskiego Ośrodka Kultury. Zastąpiła Natalię Kasperek, która złożyła rezygnację z powodów osobistych.
Nowa dyrektor jest dobrze znana w środowisku kultury – od lat współpracuje z WOK-iem i ma na swoim koncie liczne projekty społeczne oraz kulturalne realizowane na terenie gminy Wołów. Jak podkreśla burmistrz, to osoba „bardzo aktywna, zaangażowana i skuteczna, która potrafi doprowadzać swoje działania do końca".
W ostatnich latach Anna Stelmarczyk -Matraj odpowiadała m.in. za organizację wydarzeń, projekty edukacyjne i inicjatywy lokalne, które – jak zaznacza urząd – kończyły się sukcesem i były pozytywnie odbierane przez mieszkańców.
Przed nową dyrektor stoją teraz duże wyzwania. WOK wchodzi w kolejny etap rozwoju, stawiając na:
• wzmocnienie działań promocyjnych,
• rozwój oferty dla dzieci, młodzieży i seniorów,
• projekty plenerowe i integrujące społeczność,
• budowanie nowoczesnej komunikacji instytucji, również w mediach społecznościowych.
Samorząd liczy, że doświadczenie, energia i dotychczasowe dokonania nowej dyrektor pozwolą kontynuować proces ożywiania kultury w Wołowie i umacniania roli WOK-u jako miejsca otwartego dla wszystkich mieszkańców.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
A może by tak ogłosić konkurs na stanowisko dyrektora ?
A może by tak ogłosić konkurs na stanowisko dyrektora ?