Reklama

Będzie można jeździć bez dowodu rejestracyjnego i OC. Nowelizację ustawy przyjął rząd!

17/04/2018 18:09

Rząd zdecydował, że kierowcy w Polsce nie będą musieli mieć przy sobie dowodu rejestracyjnego i dokumentu o zawarciu umowy ubezpieczenia OC – o ile nie zamierzają przekraczać granicy. Tak zakłada nowelizacja.

Kierowcy w Polsce nie będą musieli mieć przy sobie dowodu rejestracyjnego i policy OC - o ile nie zamierzają przekraczać granicy. Tak zakłada nowelizacja ustawy Prawo o ruchu drogowym, za którą opowiedział się rząd. Projekt przygotowało ministerstwo cyfryzacji. Policjanci będą musieli zatem sprawdzać dane pojazdu i ważność polisy w w Centralnej Ewidencji Pojazdów. Na razie nie wiadomo, od kiedy przepis będzie obowiązywał. Decyzję podejmie nowy minister cyfryzacji Marek Zagórski.  
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo kuriergmin.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości