Reklama

Będzie się działo! Na parkiecie, murawie i basenie

19/05/2018 15:04
Będzie się działo! Na parkiecie, murawie i basenie Rozmowa z Bartoszem Granatem, dyrektorem Ośrodka Sportu i Rekreacji w Wołowie −Przed nami sezon wakacyjny. Co OSiR w tym roku planuje przygotować dla mieszkańców?   -Nadchodzący sezon wakacyjny będzie dla nas bardzo intensywny. Jak co roku otwarcie basenu miejskiego planujemy podczas Dni Wołowa, które w tym roku wypadają 15 -16 czerwca. Chciałbym, aby Dni Wołowa były poprzedzone 10-dniowymi zmaganiami naszych stowarzyszeń sportowych. Ośrodek planuje zorganizować we współpracy z klubami, turnieje wewnętrzne każdej sekcji, które będą jednocześnie "prezentacją" każdej z organizacji. Okazję do zaprezentowania się będą więc miały sekcje: tenisa ziemnego, tenisa stołowego, karate goju ryu, karate kyokushinkai, piłki nożnej, lekkiej atletyki, zapasów, baseballa czy też wędkarstwa. Dodatkowo, z okazji Dni Wołowa zostanie rozegrany turniej piłkarski "dzikich drużyn" na Ruskim Placu. W czerwcu planujemy również II Mistrzostwa Pływackie o puchar Burmistrza (23.06), Turniej Siatkówki Plażowej (23.06) oraz II Maraton Indoor Cycling (30.06), który współorganizujemy z DS Team. Ponadto czerwiec to czas, gdzie królować będzie piłka nożna. 14 czerwca rozpoczynają się Mistrzostwa Świata w piłce nożnej, w których udział bierze polska reprezentacja. Planujemy zorganizować Strefę Kibica i pokazać wszystkie mecze grupowe reprezentacji Polski. Pierwszy mecz już 19 czerwca, ostatni 28 czerwca.   −Co Ośrodek szykuje dla najmłodszych i dla najstarszych podczas zbliżającego się sezonu?   - Po raz kolejny 2 lipca, dzięki inicjatywie burmistrza Dariusza Chmury, ruszają "darmowe poniedziałki" na basenie miejskim. Każde dziecko, do 19 roku życia, będzie mogło bezpłatnie korzystać z naszego basenu w każdy poniedziałek. Ponadto, jak co roku rusza projekt nauki pływania dla dzieci ze szkół podstawowych. Tylko w zeszłym roku nasi ratownicy przeszkolili 147 osób i zainteresowanie programem rośnie. Na samym basenie w ramach wypoczynku letniego organizować będziemy zajęcia tańca, siatkówki, koszykówki, badmintona, a także sporty wodne: waterpolo, hokej podwodny. Dla dorosłych kolejny raz uruchamiamy tzw. godziny karnetowe, czyli możliwość wykupienia godzin po zamknięciu basenu, towarzyszyć temu będą amatorskie zawody, które chcemy zorganizować co najmniej raz w miesiącu. Dodatkowo wchodzimy z ofertą aqua areobiku, które odbywać się będą na basenie rekreacyjnym. Największym wydarzeniem, jakie będzie na Basenie Miejskim, jest "Wołów Summer Festival", które współorganizujemy z Wydziałem Komunikacji Społecznej Urzędu Miejskiego oraz Wołowskim Ośrodkiem Kultury. Szczegóły poznamy niebawem, impreza odbędzie się 27 i 28 lipca.   −Czy czekają nas zmiany na basenie? Remonty, cenny, dodatkowe atrakcje?   Więcej informacji znajdziecie na łamach gazety Kurier Gmin! Oraz na eprasa.pl

 
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo kuriergmin.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości