Reklama

Bezpieczeństwo na co dzień – spotkanie Policji z podopiecznymi Ośrodka Wsparcia w Wołowie

21/02/2025 13:58

Uczestnicy Powiatowego Ośrodka Wsparcia – Środowiskowego Domu Samopomocy w Wołowie mieli okazję spotkać się z rzecznikiem prasowym Komendy Powiatowej Policji w Wołowie, który przybliżył im zasady bezpiecznego zachowania oraz kulisy policyjnej służby.

Podczas spotkania funkcjonariusz omówił kluczowe zagadnienia związane z bezpieczeństwem, w tym:

- Bezpieczeństwo na drodze – Policjant wręczył uczestnikom elementy odblaskowe, przypominając, że piesi poruszający się po zmroku poza terenem zabudowanym powinni być dobrze widoczni dla kierowców.

- Bezpieczeństwo w sieci i kontakt z obcymi – Omówiono zasady bezpiecznego korzystania z internetu oraz zagrożenia związane z oszustwami metodą "na wnuczka" i "na policjanta". Funkcjonariusz wyjaśnił mechanizmy tych przestępstw i sposoby ich unikania.

Reklama

Nie zabrakło również atrakcji – uczestnicy spotkania mogli zasiąść za kierownicą policyjnego radiowozu i z bliska zobaczyć sprzęt wykorzystywany przez funkcjonariuszy. Spotkanie przebiegło w przyjaznej atmosferze, a na zakończenie padły słowa: „Zapraszamy częściej”.

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo kuriergmin.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości