Reklama

Bezpłatny transport kolejowy pod Dolnym Śląsku dla obywateli Ukrainy

09/03/2022 18:37

Już ponad 15 tysięcy obywateli Ukrainy skorzystało z bezpłatnych przejazdów pociągami Kolei Dolnośląskich na terenie naszego regionu. Inicjatywa samorządu województwa i Kolei Dolnośląskich skierowana jest do wszystkich obywateli Ukrainy przebywających na Dolnym Śląsku.

- Cieszę się, że nasza inicjatywa spotkała się z tak dużym zainteresowaniem. Staramy się pomagać obywatelom Ukrainy w codziennym funkcjonowaniu tutaj, na Dolnym Śląsku. Od początku trwającej w Ukrainie wojny każdego dnia podejmujemy decyzje i inicjatywy, które mają na celu zarówno pomaganie tym, którzy przybyli na Dolny Śląsk uciekając przed wojną, jak i tym którzy zostali w Ukrainie aby bronić swojej ojczyzny. Dolny Śląsk razem z Kolejami Dolnośląskimi wspierają Ukrainę – mówi marszałek Cezary Przybylski.

Zarząd Województwa Dolnośląskiego w porozumieniu z Zarządem Kolei Dolnośląskich podjął decyzję o darmowych przejazdach dla wszystkich obywateli ukraińskich już w pierwszych dniach trwania konfliktu zbrojnego w Ukrainie. Każdy pasażer Kolei Dolnośląskich obywatelstwa ukraińskiego otrzymuje tzw. bilet zerowy, uprawniający do bezpłatnych przejazdów pociągami Kolei Dolnośląskich na terenie całego regionu.

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo kuriergmin.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości