Reklama

Biegał po ulicy z siekierą i groził, że zabije

13/09/2022 08:48

Policjanci Komisariatu Policji w Brzegu Dolnym zatrzymali sprawcę gróźb karalnych z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Mężczyzna najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie.

Dyżurny Komisariatu Policji w Brzegu Dolnym 7 września br. w godzinach wieczornych otrzymał telefoniczne zgłoszenie o mężczyźnie biegającym po ulicy z siekierą w ręce. Przybyły na miejsce patrol ustalił, że 30-letni mieszkaniec powiatu wołowskiego groził zgłaszającym pozbawieniem życia przy pomocy trzymanej w rękach siekiery, a groźby te wzbudziły u pokrzywdzonych obawę spełnienia.

- Sprawne działania policjantów pozwoliły na zatrzymanie sprawcy w okolicach miejsca zdarzenia. Zabezpieczona została również siekiera służąca do popełnienia przestępstwa. Badanie stanu trzeźwości zatrzymanego wykazało, że znajdował się on w stanie nietrzeźwości - informuje Tomasz Nowak z wołowskiej policji. - Już w trakcie prowadzonych czynności okazało się, że 30- latek odbywał już karę pozbawienia wolności za podobne przestępstwo. Postawione zarzuty, a także zebrany materiał dowodowy pozwolił na wystąpienie Prokuratury Rejonowej w Wołowie do Sądu Rejonowego w Wołowie o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania podejrzanego.

Reklama

Sąd Rejonowy w Wołowie przychylił się do złożonego wniosku i w związku z grożącą wysoką karą oraz uzasadnioną obawą, że podejrzany popełni kolejne przestępstwo, zwłaszcza że popełnieniem przestępstwa groził, zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Podejrzany najbliższe miesiące spędzi w areszcie. Za swoje czyny odpowie przed Sądem, za przestępstwa z art. 190 §1 w zw. z art. 64 §1 kodeksu karnego grozi mu kara 3 lat pozbawienia wolności.

Reklama

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo kuriergmin.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości