Spór zbiorowy w spółce medycznej
Chcą podwyżek. Po 650 zł dla każdego
Od grudnia ubiegłego roku prawnicy rtg, fizjoterapii i laboratorium żądają podwyżek. Głos zabrali na sesji powiatu, gdzie przewodnicząca związku odczytała żądania personelu. Wspólnicy: Powiat, Brzeg Dolny, Wołów i Wińsko nie wyrazili swojego stanowiska. Związku zawodowe weszły w spór zbiorowy z PCM. O tym co się obecnie dzieje w spółce i jakie są szanse na rozwiązanie konfliktu, pytamy prezes spółki Ilonę Zmarlak.
- Kurier Gmin: Na jakim etapie jest sprawa z podwyżkami dla personelu fizykoterapii i laboratorium? Czy jest spór zbiorowyIlona Zmarlak, prezes PCM: - Związek zawodowy zrzeszający pracowników rtg, laboratorium, fizjoterapii i rehabilitacji wszedł w spór zbiorowy z Powiatowym Centrum Medycznym. Zarząd spółki spotkał się z przedstawicielami związku. Aktualnie jesteśmy na etapie wyłonienia niezależnego mediatora sporu.
- Jakich podwyżek żądają pracownicy, ile to jest średnio na 1 pracownika?
- Pracownicy związku zawodowego zażądali podwyższenia wynagrodzenia o...
Dalszą część artykułu znajdziecie na łamach gazety Kurier Gmin! Oraz na eprasa.pl
Komentarze