Chcieli ukraść auto W nocy z 20 na 21 marca nieznani sprawcy włamali się do VW Tourana uszkadzając zamek w drzwiach i wyrywając stacyjkę. W środę o 5 rano właściciel auta zdziwił się, gdy zastał tylko lekko przymknięte drzwi swojego samochodu. Początkowo myślał, że może ktoś chciał coś zabrać ze środka, ale wszystko było na miejscu: ładowarka, GPS, płyty CD. Po chwili zauważył, że otwarty jest panel od bezpieczników, a stacyjka rozwalona i wystają z niej druty. Od razu zawiadomił policję, która przyjechała na miejsce zdarzenia. Sytuacja miała miejsce na parkingu przy ulicy Małopolskiej 17 w Brzegu Dolnym, tuż pod oknami bloku. Nikt nic nie widział ani nie słyszał - mówi właściciel auta. - To nie jest pierwsze takie zdarzenie z tego miejsca. Parking jest nieoświetlony, nie ma monitoringu. Jakiś czas temu doszło tu do wycięcia katalizatora w aucie, skradziono także rower. Monitoring jest zazwyczaj sprawą wspólnoty mieszkaniowej, ale prawidłowe oświetlenie zadaniem gminy. Mieszkańcy, wystraszeni sprawą zamierzają walczyć o lampy na parkingu.
Komentarze