SPODY KAKAOWE -520g mąki pszennej tortowej -pół kostki margaryny (125g) -1 czubata łyżka kakao -3 jajka -pół szklanki cukru -3 łyżki śmietany 18% -1 łyżeczka sody -1 łyżka mąki ziemniaczanej MASA -3 szklanki mleka -3/4 szklanki cukru -250g masła lub margaryny -1 łyżka mąki ziemniaczanej -1 szklanka śmietany 18% -3 jajka -1 budyń śmietankowy lub waniliowy bez cukru 40g Po tym czasie bierzemy po jednej części, wałkujemy cienko i wykładamy ciastem blachę. Blacha wcześniej musi zostać wyłożona papierem do pieczenia. Każdy ze spodów pieczemy około 10-15 minut. Gdy mamy upieczone 4 spody zabieramy się za masę. Kwaśną śmietanę wraz z jajkami, oraz cukrem, mąką, budyniem miksujemy na gładką masę. Mleko wraz z margaryną gotujemy. Na gotujące się mleko wylewamy masę, i mieszamy dokładnie do gładkiej konsystencji. Gorącą masą przekładamy spody, ostatni spód smarujemy masą. Ciasto studzimy w wkładamy do lodówki na całą noc. Smacznego!
Komentarze