Policjanci podsumowali sytuację na drogach podczas minionego długiego weekendu.
Kontrole miały charakter wzmożony, wskutek czego funkcjonariusze zatrzymali aż 115 nietrzeźwych kierowców. Od środy do niedzieli odnotowano 46 wypadków, z czego 60 osób w nich uczestniczących zostało rannych. Dla dwóch z nich okazały się one śmiertelne w skutkach. Do pierwszego z nich doszło na terenie powiatu strzelińskiego. Zginął kierujący samochodem osobowym, który nie zastosował się do znaku STOP. Drugi śmiertelny wypadek miał miejsce we Wrocławiu. Po zderzeniu z samochodem ciężarowym, zginął motocyklista. Przypomnijmy, w minionym roku w okresie Bożego Ciała, ofiar śmiertelnych było 5.
Policjanci apelują o zachowanie rozsądku za kierownic, stosowanie się do zasad ruchu drogowego i bezpiecznej jazdy.
Pełna gazeta w telefonie i na komputerze:
Komentarze