Reklama

Jakie mogą być skutki przyzwolenia na picie wódki w szkole? - Łamanie prawa śmieszy młodzież.

17/03/2018 12:53
Jakie mogą być skutki przyzwolenia na picie wódki w szkole? - Łamanie prawa śmieszy młodzież. Pedagog ostrzega Wiele kontrowersji wzbudził artykuł Kuriera o lokalnych celebrytach pijących alkohol na terenie szkoły, podczas różnych imprez. Niestety, oprócz dezaprobaty w komentarzach na portalu społecznościowym pojawiły się wpisy popierające takie zachowanie. Uczniowie pisali na Facebooku: "o jejku... wódka jest dla ludzi", lub "haha, a kto tam nie pił". O skutkach picia na terenie szkoły rozmawiamy z pedagogiem rodzinnym, Dianą Kasprzycką. - Pani Diano, szkoła powinna być azylem dla uczniów i kuźnią ich dobrych manier i zasad panujących w społeczeństwie. Czego naucza szkoła, w której od lat na imprezach w wynajmowanej auli alkohol leje się strumieniami? Niby wszyscy wiedzą, widzą, ale panuje zmowa milczenia. Jaki jest tego skutek? - Przede wszystkim uczniowie widzą przyzwolenie na łamanie przepisów prawa. A jest to jedna z głównych zasad, norm społecznych, którą powinien wpajać dom rodzinny i oczywiście szkoła. - Negatywnie odbieramy ludzi uzależnionych od alkoholu. Często nie rozumiemy, że jest to choroba. Mijamy dorosłe osoby leżące na ławce czy pod sklepem, w skrajnym stadium uzależnienia nie pamiętając, że byli kiedyś dziećmi. Może im zabrakło przykładu? - Na pewno brakło im wielu prawidłowych składników normalnego życia. Tu bym nie generalizowała, ale...

Dalszą część artykułu znajdziecie na łamach gazety Kurier Gmin! Oraz na eprasa.pl

 
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo kuriergmin.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości