Reklama

Jubileusz 60-lecia kapłaństwa ks. Eugeniusza

07/07/2024 13:53

W kościele św. Karola Boromeusza odbyła się msza św. z okazji jubileuszu 60-lecia święceń kapłańskich ks. Eugeniusza Kuźmika  - Dziękuję ks. Kuźmikowi za jego posługę i zaangażowanie w naszej społeczności przez te wszystkie lata. Życzę wiele siły, zdrowia i szczęścia w kolejnych latach jego kapłaństwa - powiedział burmistrz Dariusz Chmura. 

Ks. Eugeniusz urodził się 11 lutego 1938 roku w Hłudnie. Święcenia kapłańskie otrzymał 28 czerwca 1964 roku w kościele św. Stanisława i Doroty we Wrocławiu z rąk ks. abp. Bolesława Kominka. Bezpośrednio po święceniach został przydzielony do pracy w parafii w Wilkszynie. 

Reklama
  • 1964-1966 – Wilkszyn (wikariusz)
  • 1966-1968 – Trójca k. Zgorzelca (wikariusz)
  • 1968-… – Kąty Wrocławskie (wikariusz)
  • 1984-2013 – św. Karola Boremeusza w Wołowie (proboszcz)
  • 2013-… – rezydent w Wołowie

zdjęcie: FB parafii

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 07/07/2024 13:59
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo kuriergmin.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości