Uczniowie stali się świadkami fascynujących przemian i dołączyli do wybranego grona podróżników w czasie – temponautów! Przez wizjery promu zobaczyli oddalający się dok, aż do osiągnięcia orbity wokółziemskiej. Następnie zadokowali do stacji orbitalnej – wehikułu czasu. Obejrzeli Wystawę Świadectwa Ewolucji i różne Ekspozycje: "Człowiek z lodowca", "Rozwój naczyń", "Rozwój pisma", "Grobowiec", "Rozwój narzędzi" oraz ekspozycję "Wszyscy jesteśmy braćmi".