W trzech miejscowościach w gminie Wińsko trwa budowa wodociągów. Dla mieszkańców roboty stały się problemem. - Na naszych polach pojawił się gruz, kto to posprząta? - Komentuje jeden z mieszkańców Baszyna.
W Orzeszkowie, Baszynie i Smogorzowie Wielkim gmina zleciła wykonanie prac wodociągowych.
W Baszynie mieszkańcy twierdzą, że jedna z firma wykonująca zadanie wyrzuciła na ich pola gruz. - Na mojej działce ornej zrobiono wysypisko śmieci, gruzu, kamieni i cegieł - mówi jedna z mieszkanek. Inspektor nadzorujący inwestycję jednak tłumaczy, że wszystkie niedociągnięcia wynikające w trakcie robót usuwane są na bieżąco.
Komentarze