Reklama

Laptop dla ucznia. Sprzęt dotarł już do dolnobrzeskich szkół

27/09/2023 08:42

175 laptopów z programu „Laptop dla ucznia” dotarło do dolnobrzeskich szkół. W tym tygodniu, w szkołach laptopy będą wydawane rodzicom po wcześniejszym wypełnieniu dokumentów.

Program „Laptop dla ucznia” realizowany jest przez Ministerstwo Cyfryzacji i zakłada, że każdy uczeń IV klasy szkoły podstawowej w Polsce otrzyma na własność bezpłatny laptop. Sprzęt może być wykorzystany do nauki, rozwoju kompetencji cyfrowych oraz talentów i zainteresowań. Wsparciem objęci zostaną uczniowie szkół publicznych i niepublicznych.

Laptop dla Ucznia to kolejny element programu cyfryzacji Polski. Zgodnie z obowiązującą podstawą programową z laptopów, które otrzymają uczniowie będzie można korzystać na wszystkich lekcjach, nie tylko informatyki. Laptopy będą własnością rodziców uczniów, a ich przekazanie będzie następować na podstawie umowy zawartej z rodzicem ucznia.

Reklama

źródło: UM Brzeg Dolny

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo kuriergmin.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości