Reklama

Maria oficjalnie wróciła na mury dolnobrzeskiej szkoły! Wielkie otwarcie po termomodernizacji i nowego muralu Łukasza Czykla

02/06/2026 10:07

To, na co od tygodni z niecierpliwością czekali uczniowie i mieszkańcy Brzegu Dolnego, stało się faktem. Wizerunek Marii Skłodowskiej-Curie w pełnej okazałości ponownie zdobi elewację Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 3. Oficjalne odsłonięcie nowego dzieła Łukasza Czykla połączono z hucznym, ekologicznym Dniem Dziecka oraz uroczystym otwarciem budynku po wielkiej termomodernizacji.

Niedawno informowaliśmy o tym, że na ul. Zwycięstwa 10 ruszyły prace artystyczne. Po gruntownym remoncie szkoły, obejmującym m.in. ocieplenie ścian, montaż fotowoltaiki i nową instalację grzewczą, dotychczasowy mural z 2019 roku musiał zniknąć. 

Przecięcie wstęgi w cieniu noblistki

Uroczyste podsumowanie wartej miliony proekologicznej inwestycji oraz oficjalne odebranie budynku Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 3 (w którego skład wchodzi SP nr 5) przyciągnęło wielu wyjątkowych gości. Na symbolicznym przecięciu wstęgi pojawili się przedstawiciele parlamentu oraz lokalnych samorządów.

Reklama

Wśród zaproszonych gości, którzy wspólnie z dyrekcją i młodzieżą świętowali ten moment, obecni byli m.in.: posłanka na Sejm RP Jolanta Niezgodzka, burmistrz Brzegu Dolnego Ireneusz Fura, zastępca burmistrza Brzegu Dolnego Mirosław Dawidowicz, radny Marcin Tokarz oraz Maria Czykiel.

Nowy mural zachwyca nowoczesną kompozycją. Centralnym punktem jest oczywiście postać genialnej polskiej noblistki, która ponownie udowadnia, że szkolne mury w Brzegu Dolnym nie muszą być nudne.

Reklama

„Zielona energia” i wielki piknik dla najmłodszych

Gdy oficjalne przemówienia dobiegły końca, a kurtyna z muralu opadła, rządy na szkolnym dziedzińcu niepodzielnie przejęły dzieci. Podwójne święto, czyli otwarcie nowoczesnej szkoły i Dzień Dziecka uczczono zorganizowaniem wielkiego pikniku ekologicznego pod hasłem „Razem dla dzieci, razem dla planety” zorganizowanego przez Stowarzyszenie Kraina Łęgów Odrzańskich. 

Na uczniów i przedszkolaków czekała masa atrakcji od warsztatów i zabaw po słodkości.

Portret Marii Skłodowskiej-Curie oficjalnie znowu wita uczniów i bez wątpienia pozostanie jedną z najpiękniejszych wizytówek Brzegu Dolnego na kolejne lata.

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 02/06/2026 20:37
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo kuriergmin.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości