Reklama

Młodzież LO w Wołowie zgłębia tajniki zdrowia i bezpieczeństwa

19/02/2025 14:12

Uczniowie Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Wołowie mieli okazję poszerzyć swoją wiedzę z zakresu zdrowia i profilaktyki dzięki spotkaniu z pracownikami Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Wołowie.

Podczas zajęć młodzież dowiedziała się, jak dbać o swoje zdrowie i unikać zagrożeń. Poruszono m.in. temat szczepień ochronnych przeciwko HPV, grypie i krztuścowi, a także diagnostyki zakażenia HIV. Uczniowie mieli okazję poznać konsekwencje używania dopalaczy, narkotyków, e-papierosów oraz alkoholu, a także nauczyli się, jak bezpiecznie korzystać z zabiegów kosmetycznych i fryzjerskich.

Eksperci zwrócili również uwagę na niebezpieczeństwa związane z opalaniem, w tym korzystaniem z solariów, oraz na konieczność obserwacji zmian skórnych. Nie zabrakło także dyskusji o cyberprzemocy i hejcie w internecie, które mogą mieć poważne konsekwencje społeczne i psychiczne.

Reklama

To spotkanie było cenną lekcją odpowiedzialności i troski o zdrowie. Wiedza przekazana przez specjalistów z Sanepidu to solidna baza, która – odpowiednio pielęgnowana – będzie się rozwijać i przynosić korzyści w przyszłości.

 

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo kuriergmin.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości