Reklama

"Na gazie" za kierownicą

05/07/2019 14:07
Policjanci apelują o rozwagę na drodze! Na nic apele policjantów i kampanie społeczne odnośnie zagrożeń jakie stanowią nietrzeźwi kierujący na drodze. Nadal są osoby, które narażając własne życie i zdrowie oraz innych osób, po pijaku prowadząc rower czy samochód. W czerwcu wołowscy policjanci zatrzymali kilku nietrzeźwych kierujących poruszających się po drogach powiatu. 17 czerwca, funkcjonariusze wołowskiej drogówki zatrzymali kierowcę samochodu osobowego marki Ford. W pojeździe zastali 57-letniego mężczyznę, który jak się okazało miał prawie 1,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu poruszając się po wołowskich drogach. Z kolei 20 czerwca w godzinach porannych dzielnicowi Komendy Powiatowej Policji w Wołowie kontrolowali kierującego Audi. Kierowcą okazał się być 23-letni mieszaniec powiatu trzebnickiego. Funkcjonariusze po wyczuciu od mężczyzny alkoholu poddali go badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Jak się okazało młody kierowca prowadził pojazd mając ponad promil alkoholu w wydychanym powietrzu. W przedostatnim tygodniu czerwca policjanci powiatu wołowskiego zatrzymali do kontroli również 4 mężczyzn, którzy znajdując się pod wpływem alkoholu poruszali się po drogach naszego powiatu rowerem. - Zgodnie z procedurami samochody obu mężczyzn zostały na koszt właścicieli odholowane na parking strzeżony, a sami odpowiedzą teraz za kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu - mówi st. sierż. Marzena Pawlik z KPP w Wołowie. - Pamiętajmy, że każdy uczestnik ruchu drogowego odpowiada nie tylko za swoje bezpieczeństwo, ale także innych - ostrzega st. sierż. Marzena Pawlik.
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo kuriergmin.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości