Reklama

Na Ślężę pociągiem

24/06/2019 14:30
Nowe połączenie kolejowe Kto lubi podróżować pociągiem, będzie zadowolony z kolejnego połączenia, tym razem z Wrocławia do Sobótki. Góra Ślęża, dla jednych cel zwykłej wycieczki w Masyw Ślęży, najwyższego wzniesienia Pogórza Sudeckiego, dla innych miejsce kultu Słowian. Aby wejść na jej szczyt wynoszący 718 m n.p.m. trzeba pojechać do Sobótki, małego miasteczka w naszym województwie,  oddalonego od nas o niecałe 70 km. Autem trasę pokonamy średnio w półtora godziny i tak właśnie zazwyczaj tam jeździmy. Miłośnicy tego miejsca będą zadowoleni z faktu, że na przełomie 2020/2021 roku z Wrocławia będzie możliwy dojazd do Sobótki pociągiem, dzięki rewitalizacji linii kolejowej na odcinku Sobótka - Świdnica. Rewitalizacja trasy jest współfinansowana ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego 2014 – 2020. Wartość tej inwestycji to 200 mln zł.
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo kuriergmin.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości