Reklama

Na stacjach benzynowych jest coraz drożej!

20/05/2018 13:13
Na stacjach benzynowych jest coraz drożej Ceny paliw rosną od kilku tygodni. Na wielu stacjach litr benzyny Pb95 kosztuje już ponad 5 zł. Kurier Gmin postanowił sprawdzić, jak dokładnie wygląda sytuacja na stacjach benzynowych w naszym powiecie. Paliwa na polskich stacjach drożały w tym roku już kilkukrotnie. Najpierw w marcu, kiedy na światowych rynkach notowania ropy naftowej poszły w górę. I kilka tygodni później, wskutek wyraźnego osłabienia się złotego w stosunku do dolara.Teraz nadeszła trzecia fala wzrostów. Jeśli chodzi o nasz powiat, najdrożej jest na stacji Lotos Optima i Orlen w Wołowie, gdzie za litr Pb95 trzeba zapłacić 5,06 zł. W Brzegu Dolnym na stacji paliw "Intermarche" za litr tej samej benzyny zapłacilibyśmy 4,89 zł. - Ceny paliw wzrosły drastycznie, ale to nie tylko u nas. Byłem wczoraj na trasie do Poznania i tam jest jeszcze gorzej niż tutaj - komentuje pracownik stacji paliw Orlen w Wołowie. Już wkrótce paliwo może być jeszcze droższe. Stanie się tak, jeśli posłowie zdecydują o wprowadzeniu tzw. opłaty paliwowej, która zwana jest opłatą emisyjną. Cena paliwa wzrośnie wtedy aż o ok. 8 groszy za litr. Dotyczy to zarówno benzyny i oleju napędowego. Czemu ma służyć tak drastyczne podniesienie ceny paliw?  Dochód z nowego podatku ma zostać przeznaczony w 85 proc. na Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i w 15 proc. na Fundusz Niskoemisyjnego Transportu, z którego finansowane będą m.in. projekty dotyczące paliw alternatywnych czy elektrycznych samochodów.  
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo kuriergmin.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości