Reklama

Nowe prawo coraz bliżej! Kąpiel tylko przez miesiąc w roku!

23/05/2018 21:50

Nowe prawo coraz bliżej! Kąpiel tylko przez miesiąc w roku!

Turyści wypoczywający w Polsce nad jeziorami i rzekami zderzą się w te wakacje z nowym prawem wodnym. Według regulacji „miejsca wykorzystywane do kąpieli” będa dopuszczone do użytku tylko przez 30 dni w roku.

Nie wiadomo jeszcze ile dokładnie będzie w Polsce miejsc, gdzie kąpiel zostanie dopuszczona tylko na jeden miesiąc w roku. Mianem „kąpieliska” Unia pozwala określać tylko takie miejsca, gdzie jest czysta woda, uporządkowana gospodarka ściekowa w okolicy (na przykład nie ma w pobliżu szamb bez dna), wiadomo, skąd się bierze woda w zbiorniku wodnym, czystość wody jest badana nie rzadziej jak co miesiąc, a wszelkie zmiany w jej składzie trzeba meldować do Komisji Europejskiej.
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo kuriergmin.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości